Fény és lélek
A meditáció a modern világban egyre népszerűbb, mint eszköz a belső béke és a lelki egyensúly megtalálásához. Ez a több ezer éves gyakorlat lehetőséget nyújt arra, hogy elmélyedjünk önmagunkban, és kapcsolatba lépjünk a belső világunkkal. A meditációs gyertyák, mint a tudatos figyelem és a spirituális kapcsolódás segítői, jelentős szerepet játszanak ebben a folyamatban.
A HOLANNE webáruházunkban elkötelezettek vagyunk a környezetbarát és fenntartható termékek kínálata mellett. Termékeink széles választéka természetes anyagokból, megújuló forrásokból készül, hogy megfeleljen a vásárlóink igényeinek és a környezetvédelem elvárásainak. Íme néhány példa a termékeinkre és azok előnyeire:
Amikor gyertára gondoltunk számos szempontot mérlegeltünk, és választottuk a szójaviaszt a paraffin helyett gyertyáinkhoz. Az alábbiakban szeretnénk megosztani veletek, miért tartjuk ezt a választást olyan különlegesnek és fontosnak
Rég nem látott szúnyoginvázióval nézünk szembe mostanában, de ha csak a szokásos nyári mennyiséget kell elviselnünk, azt sem nézhetjük tétlenül. Aki a boltban kapható vegyszeres szúnyog- és rovarriasztóknál természetesebb megoldásokra vágyik, annak adunk néhány illóolajos tippet.
A neem olaj erős parazitaellenes, baktériumellenes és rovarriasztó hatásáról híres. Különleges összetételének köszönhetően, a kozmetikában a problémás bőr ápolására használják, olyan bőrbántalmak esetén mint: az akne, ekcéma, pikkelysömör, fertőzések, szemölcsök, herpesz, tetvesség, gombásodás.
A nap első sugaraival megjelentek az első vérszívók is. Célszerű készülni rovarriasztóval, ha vízparti sétát vagy erdei túrát tervezünk. Már a városi parkokban is találnak menedéket a szúnyogok és kullancsok: fákon, bokrokon, fűben is előszeretettel megbújnak prédára lesve.
A sztearin vagy sztearinsav egy sokoldalúan felhasználható alapanyag, mely megtalálható a rágógumitól kezdve, a krémeken és szappanokon át egészen a háztartásban használt gyertyákig.
Cikkünkből megtudhatja, pontosan milyen tulajdonságokkal rendelkezik és milyen területeken használható a sztearinsav:
A só gyógyászati felhasználása (haloterápia) nem túl régi hagyományokra nyúlik vissza. Ugyan már középkorban felfigyeltek arra, hogy a sanyarú munkakörülmények ellenére a sóbányászok sokkal jobb és tartósabb egészségnek örvendhettek, mint más bányákban csákányozó társaik.
Illóolajok használata bőrön keresztül
Bőrünk a legnagyobb szervünk. A bőrön keresztül bevitt illóolajok apró molekulái a keringés révén eljuthatnak a nyirok és véráramba, így attól függően, hogy milyen olajat használunk, ezeken keresztül regenerálnak, méregtelenítenek, ellazítanak, vagy akár stimulálnak. Amennyiben bőrön keresztül alkalmazza az illóolajokat, mindig végezzen bőrtesztet a saját biztonsága érdekében.
Különleges légkört teremthetünk illóolajok párologtatásával. Bizonyos illóolajokat használhatunk arra, hogy frissítő, élénkítő, serkentő, összpontosítást segítő-, vagy akár nyugtató, harmonizáló légkört teremtsünk. Használhatjuk az illatokat arra, hogy pihentető hangulatot idézzünk elő, segítsen nekünk összpontosítani a tanulásnál vagy akár megtisztíthatjuk vele a helyiség levegőjét, vagy a betegszobát.
Az ájurvéda (szanszkrit: आयुर्वेद; jelentése: „az élet tudománya” vagy „a hosszú élet gyakorlata”; átírásváltozata: Ayurveda) India több mint ötezer éves hagyományos, természetes orvostudományi rendszere, amelyet látnokok és szent emberek (ríszik) hoztak létre és természettudósokkal együtt megfigyelésekkel, kísérletekkel és meditációval fejlesztették évezredeken keresztül. Egyfajta alternatív gyógyászatnak tekinthető. A részletesen kidolgozott eljárásokat az i.e 5. századtól kezdve jegyezték le szanszkrit nyelven. Eredményeit a mai napig széles körben felhasználják Indiában és Délkelet-Ázsiában.
Különféle illóolajok egyes személyeknél érzékenységet, allergiás tüneteket válthatnak ki. Amikor egy illóolajat előszőr használunk, ajánlatos előtte 24 órával egy bőrtapaszos tesztet végezni.
Jelentős javulás asztmás betegeknél
Csak a 100 %-ban méhviaszból készült gyertya a megfelelő!
A méhviasz egy természetes viasz, melyet a mézet termelő méhek (az Apis nembe tartozó méhfajok) állítanak elő.
Csak egy tudományos tanulmány található, amely összehasonlítja a szója gyertyák égési tulajdonságait a paraffin és a méhviasz gyertyákkal. Ezt a tanulmányt - A hidrogénezett szójaolajból készült gyertyák égési jellemzői - Karamatollah Rezaei és munkatársai végezték, és a Journal of the American Oil Chemists Society 2002. augusztusi számában publikálták.
A gyertya talán a legősibb világító eszközünk. A fáklyák, és a kezdetleges gyertyák talán már a tüzet ismerő ősember viskójában ott világítottak. Ami pedig ennyire ősi, az egy idő után megtelik valamiféle misztikus, önálló "élettel".
Az illóolaj bizonyos növényekből különböző eljárásokkal nyert, szobahőmérsékleten maradék nélkül elillanó folyadék.
Egy hindu mese szerint történt egyszer, hogy egy fiatalasszony felkereste a bölcset, hogy mérget kérjen tőle az anyósa számára, mert az kiállhatatlan, veszekedős volt, megkeserítette az életét.